Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
  29.10.2023

  Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, bugün milli birlik ve beraberliğimizin, toplumsal dayanışmamızın en özel, en anlamlı günlerinden birini yaşıyoruz. Bu bayram Türkiye’nin en önemli dönüm noktalarından biri olduğu gibi aynı zamanda millet olarak topyekûn hayal ettiklerimizi gerçekleştireceğimiz Türkiye Yüzyılı’nın da başladığı bir tarihtir.

  Cumhuriyetimizin 100. yılında Kurumumuzda bulunan Hükümlü ve Tutuklulara yönelik olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği düzenlendi. Cumhuriyetimizin 100. yılı için kurumumuzda bulunan Hükümlü ve Tutuklulara yönelik Şiir ve Kompozisyon yarışması düzenlenerek en iyi şiir ve kompozisyon yazan hükümlü ve tutuklulara kitap hediye edildi.

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız nedeniyle yapılan etkinlikte konuşma yapan Kurum Müdürümüz; "Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, bu toprakları bizlere vatan kılan, ülkemizin, milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla ve minnetle yâd ediyorum." diyerek konuşmasını gerçekleştirdi.

   

  Adres

  Gözelek köyü Mevkii Siverek 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Siverek/ Şanlıurfa

  Telefon

  0(414) 552 54 72 - 0(414) 552 38 95

  FAX: 0(414) 552 55 28

  E-Posta

  siverek.2nttkcikisaretadalet.gov.tr